Vaaravuoren Hiihdot 22.2.2012

T U L O K S E T

© Alastaron Urheilijat
M08; N08; M10; N10; N12; M12; N14; M14; N16; N18; N20; NYL; N35; N45; M55; M65; M16; M18; M20; MYL; M35; M45;

Miehet 8 vuotta 1.3 km V

  1. Elmeri Syrjälä           Valkeakosken Haka             6.01,9
  2. Eetu Takomo              Raision Kuula                 6.27,2       0.25,3
  3. Daniel Vuoristo          Vehmaan Kiisto                7.05,6       1.03,7
  4. Lauri Saarinen           Kalannin Vankka               7.22,6       1.20,7
  5. Niklas Vuohijoki         Pöytyän Urheilijat            7.23,2       1.21,3
  6. Oskari Kalliokoski       Pargas IF                     7.28,6       1.26,7
  7. Akseli Uusitalo          Alastaron Urheilijat          8.23,0       2.21,1
  8. Sampo Lindgren           Liedon Luja                  11.49,9       5.48,0
  9. Aleksi Tattinen          Alastaron Urheilijat         13.52,8       7.50,9
Sarjaluettelo

Naiset 8 vuotta 1.3 km V

  1. Nora Kytäjä              Valkeakosken Haka             6.47,6
  2. Ilona Kuusela            Raision Kuula                 7.27,7       0.40,1
  3. *Sanna Lahtinen          Loimaan Jankko                8.28,5       1.40,9
  4. Vilma Alanen             Pargas IF                    12.04,6       5.17,0
  5. Ansela Uusitalo          Alastaron Urheilijat         13.11,0       6.23,4
  6. Pauliina Nurmo           Punkalaitumen Kunto          14.39,6       7.52,0
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta 2 km V

  1. Niilo Syrjälä            Valkeakosken Haka             6.36,9
  2. Iiro Uusitalo            Valkeakosken Haka             6.41,8       0.04,9
  3. Jesper Lietzen           Pargas IF                     7.05,0       0.28,1
  4. Leevi LampÉn             Lempäälän Kisa                7.07,8       0.30,9
  5. Emil Rosin               Pargas IF                     7.20,5       0.43,6
  6. Kalle Kokkonen           Hämeenlinnan Hiihtoseura      7.21,8       0.44,9
  7. Viktor Johansson         Pargas IF                     7.41,4       1.04,5
  8. Sauli Siltanen           Perniön Urheilijat            7.41,5       1.04,6
  9. Lauri Rantanen           Alastaron Urheilijat          7.54,4       1.17,5
 10. Teemu Nio                Vihdin Viesti                 7.57,6       1.20,7
 11. Jesse Huvila             Alastaron Urheilijat          8.06,3       1.29,4
 12. Ossi Rantahalvari        Karinaisten Kunto             8.21,7       1.44,8
 13. Akseli Lindgren          Liedon Luja                   8.28,3       1.51,4
 14. Aleksi Vuorinen          Loimaan Jankko                8.38,7       2.01,8
 15. Juho Veikkolainen        Viialan Viri                  8.56,5       2.19,6
 16. *Veeti Koskiranta        Raision Kuula                 9.11,7       2.34,8
 17. Kalle Raikaa             Alastaron Urheilijat          9.33,8       2.56,9
 18. Leevi Nummi              Alastaron Urheilijat          9.38,5       3.01,6
 Poisjääneet   1
  -  33.  40060046  Nico Hyppönen            Kosken Kaiku
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 2 km V

  1. Nea Kytäjä               Valkeakosken Haka             7.20,0
  2. Saara Mattila            Kosken Kaiku                  7.30,1       0.10,1
  3. Fanny Kukonlehto         Valkeakosken Haka             7.35,2       0.15,2
  4. Kerttu Niinimäki         Viialan Viri                  7.37,7       0.17,7
  5. Wilma Westerlund         Pargas IF                     7.46,6       0.26,6
  6. Sini Saarinen            Pöytyän Urheilijat            8.10,7       0.50,7
  7. Juliette Vaintola        Alastaron Urheilijat          8.18,0       0.58,0
  8. Fanni Lehtinen           Liedon Luja                   8.35,1       1.15,1
  9. Silja Kosonen            Raision Kuula                 8.36,7       1.16,7
 10. Ella Takomo              Raision Kuula                 8.44,0       1.24,0
 11. Siiri Rautio             Liedon Luja                   9.11,4       1.51,4
 12. Veera Helkama            Perniön Urheilijat            9.17,6       1.57,6
 13. Helena Ots               Pöytyän Urheilijat            9.42,9       2.22,9
 14. *Reetta Topi             Vehmaan Kiisto               11.09,3       3.49,3
 15. Marjaana Nurmo           Punkalaitumen Kunto          11.37,6       4.17,6
 16. Elena Erkkilä            Pargas IF                    15.17,9       7.57,9
 Poisjääneet   2
  -  51.            Neea Suvitie             Alastaron Urheilijat
  -  50.  32731923  Rafaela Liski            Liedon Luja
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 2 km V

  1. Rebekka Liski            Liedon Luja                   7.09,2
  2. Anna Jasu                Pöytyän Urheilijat            7.15,2       0.06,0
  3. Salla Lindgren           Liedon Luja                   7.49,8       0.40,6
  4. Anu Saarinen             Pöytyän Urheilijat            8.09,2       1.00,0
  5. Laura Piiroinen          Vehmaan Kiisto                8.09,6       1.00,4
  6. Milla Alikeskikylä       Pöytyän Urheilijat            8.18,9       1.09,7
  7. Anna-Kaisa Isotalo       Pöytyän Urheilijat            8.27,8       1.18,6
  8. Fiia Erkkilä             Pargas IF                     9.13,8       2.04,6
  9. Katariina Nurmo          Punkalaitumen Kunto           9.18,7       2.09,5
 10. Veera Jääskeläinen       Alastaron Urheilijat          9.37,5       2.28,3
 11. *Roosa Topi              Vehmaan Kiisto                9.40,0       2.30,8
 12. Ida-Maria Kuusela        Raision Kuula                10.02,4       2.53,2
 13. Viola Erkkilä            Pargas IF                    10.51,9       3.42,7
 Poisjääneet   2
  -  73.  33679822  Anna Rask                Pargas IF
  -  65.  40071556  Janni Mäkinen            Liedon Luja
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 3 km V

  1. Eero Rantanen            Alastaron Urheilijat         10.23,4
  2. Tino Stenman             Ylöjärven Ryhti              10.29,7       0.06,3
  3. Niilo Helkama            Perniön Urheilijat           10.34,1       0.10,7
  4. Mikko Raitala            Alastaron Urheilijat         10.51,1       0.27,7
  5. Otto Sivula              Vihdin Viesti                10.58,3       0.34,9
  6. Setti Pirkola            Vehmaan Kiisto               11.12,4       0.49,0
  7. Saku Repo                Alastaron Urheilijat         11.16,3       0.52,9
  8. Ossi Juusti              Kosken Kaiku                 11.32,9       1.09,5
  9. Eetu Peltomaa            Ylöjärven Ryhti              12.05,4       1.42,0
 10. Ville Tattinen           Alastaron Urheilijat         12.08,6       1.45,2
 11. Jere Huvila              Alastaron Urheilijat         12.17,4       1.54,0
 12. Lassi Rantahalvari       Karinaisten Kunto            12.29,8       2.06,4
 13. Tuomas Jääskeläinen      Alastaron Urheilijat         12.40,2       2.16,8
 14. Artturi Uusitalo         Alastaron Urheilijat         13.26,2       3.02,8
 15. Joonas Vuohijoki         Pöytyän Urheilijat           13.43,2       3.19,8
 16. Sami Kinks               Pöytyän Urheilijat           16.37,9       6.14,5
 Poisjääneet   1
  -  80.  40000728  Micke Jyrkinen           Viialan Viri
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 3 km V

  1. Riina Tainio             Euran-Kauttuan Urheilijat    10.12,7
  2. Jonna Juva               Perniön Urheilijat           10.34,1       0.21,4
  3. Sarita Nieminen          Viialan Viri                 10.34,8       0.22,1
  4. Elina Kinnunen           Kalannin Vankka              10.52,0       0.39,3
  5. Jonna Pakola             Kosken Kaiku                 10.54,7       0.42,0
  6. *Essi Rantanen           Nousiaisten Alku             11.10,3       0.57,6
  7. Venla Raitala            Alastaron Urheilijat         11.21,6       1.08,9
  8. Emmi Hakomäki            Tampereen Pyrintö            11.22,0       1.09,3
  9. Laura Alikeskikylä       Pöytyän Urheilijat           11.48,4       1.35,7
 10. Laura Punkka             Vammalan Seudun Voima        11.54,8       1.42,1
 11. Linda Huhtala            Pöytyän Urheilijat           12.39,2       2.26,5
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 5 km V

  1. Leo Rantahalvari         Karinaisten Kunto            14.38,1
  2. Onni Rantahalvari        Karinaisten Kunto            15.07,1       0.29,0
  3. Matias Vainio            Raision Kuula                15.12,7       0.34,6
  4. Sami Repo                Alastaron Urheilijat         15.28,5       0.50,4
  5. Jarno Vuohijoki          Pöytyän Urheilijat           15.55,0       1.16,9
  6. *Miika Erkkilä           Raision Kuula                16.01,8       1.23,7
  7. Samuli Nio               Vihdin Viesti                16.07,9       1.29,8
  8. Kalle Lehtiö             Perniön Urheilijat           16.22,1       1.44,0
  9. Emil Vuorio              Naantalin Löyly              16.27,1       1.49,0
 10. Atte Hollmen             Pöytyän Urheilijat           16.44,0       2.05,9
 11. Jere Helminen            Naantalin Löyly              16.55,6       2.17,5
 12. Eemeli Karppi            Vehmaan Kiisto               17.03,1       2.25,0
 13. Alexander Enlund         Pargas IF                    17.16,5       2.38,4
 14. Aleksi Hellman           Liedon Luja                  18.08,2       3.30,1
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 5 km V

  1. Johanna Matintalo        Pöytyän Urheilijat           14.22,5
  2. Inka Koljonen            Punkalaitumen Kunto          15.21,9       0.59,4
  3. Salla Repo               Alastaron Urheilijat         16.01,0       1.38,5
  4. Ella Haunia              Vammalan Seudun Voima        16.19,3       1.56,8
  5. Sanni Oksanen            Perniön Urheilijat           16.53,1       2.30,6
  6. Mari Anttila             Pöytyän Urheilijat           17.41,7       3.19,2
  7. Taru-Inka Pelttari       Pöytyän Urheilijat           18.14,8       3.52,3
  8. Anniina Vuorinen         Loimaan Jankko               19.56,1       5.33,6
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 5 km V

  1. Saga Rosin               Pargas IF                    14.59,2
  2. Tiina Mäkinen            Raision Kuula                16.39,8       1.40,6
Sarjaluettelo

Naiset 20 vuotta 5 km V

  1. Milla Tainio             Nakkilan Vire                16.50,5
Sarjaluettelo

Naiset 5 km V

  1. Heta Jalonen             Valkeakosken Haka            14.07,3
  2. Terhi Salonen            Raision Kuula                14.39,7       0.32,4
 Poisjääneet   1
  - 141.  26008552  Anne Halkivaha           Oripään Urheilijat
Sarjaluettelo

Naiset 35 vuotta 5 km V

  1. Riikka Kalliokoski       Pargas IF                    15.00,3
  2. Riikka Oksala            Tarvasjoen Urheilijat        15.07,8       0.07,5
  3. Suvi Nevalainen          Paimion Urheilijat           20.44,9       5.44,6
Sarjaluettelo

Naiset 45 vuotta 5 km V

  1. Hannele Uusitalo         Loimaan Jankko               16.03,3
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta 5 km V

  1. Leo Ukkonen              Tampereen Pyrintö            14.21,6
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta 5 km V

  1. Antti Yli-Pieti          Someron Esa                  14.44,9
  2. Kai Saksi                Naantalin Löyly              14.57,0       0.12,1
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 8 km V

  1. Timi Haikka              Viialan Viri                 23.30,9
  2. Paavo Hakanen            Raision Kuula                23.44,5       0.13,6
  3. Ville Kokkonen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     24.06,1       0.35,2
  4. Samuli Blom              Nousiaisten Alku             24.18,0       0.47,1
  5. Antti Savolainen         Pöytyän Urheilijat           26.22,1       2.51,2
 Poisjääneet   1
  - 156.  30140985  Simo Siltanen            Perniön Urheilijat
 Sarja on kesken, puuttuu   1
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 10 km V

  1. Joni Juva                Perniön Urheilijat           28.26,8
  2. Petteri Valtonen         Viialan Viri                 29.04,0       0.37,2
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta 10 km V

  1. Samuli Alikeskikylä      Pöytyän Urheilijat           25.50,8
  2. Matti Piha               Pöytyän Urheilijat           26.21,9       0.31,1
  3. Johannes Karhu           Ähtärin Urheilijat           26.33,5       0.42,7
  4. Jere Blom                Nousiaisten Alku             26.52,7       1.01,9
  5. Eero Hirvikoski          Kankaanpään Urheilijat       27.37,1       1.46,3
  6. Anton Ahvenlampi         Paimion Urheilijat           28.37,5       2.46,7
Sarjaluettelo

Miehet 10 km V

  1. Iiro Niskanen            Lempäälän Kisa               23.04,8
  2. Marko Takomo             Raision Kuula                24.47,6       1.42,8
  3. Lauri Eskola             Loimaan Jankko               25.01,1       1.56,3
  4. Niklas Wihlman           Pargas IF                    25.05,6       2.00,8
  5. Petteri Penttilä         Ikaalisten Urheilijat        25.09,5       2.04,7
  6. Niklas Westerlund        Pargas IF                    25.14,4       2.09,6
  7. Anssi Kesonen            Kontiolahden Urheilijat      25.16,2       2.11,4
  8. Ville Tähtinen           Nousiaisten Alku             25.45,9       2.41,1
  9. Samuli Kivistö           Lempäälän Kisa               26.05,9       3.01,1
 10. *Tapio Pukki             Loimaan Jankko               26.50,6       3.45,8
 11. Ville Kinnunen           Joutsan Pommi                26.59,4       3.54,6
 12. Viktor Westerholm        Pargas IF                    27.14,1       4.09,3
 13. Keijo Mäkeläinen         Loimaan Jankko               27.36,2       4.31,4
 14. Kai Samposalo            Hollolan Urheilijat -46      30.15,1       7.10,3
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 10 km V

  1. Markus Välimäki          Viialan Viri                 24.20,4
  2. Seppo Kauppinen          Oripään Urheilijat           26.41,6       2.21,2
  3. *Ami Laamo               Raision Kuula                27.04,1       2.43,7
  4. Urpo Sorsa               Muurlan Vihuri               28.14,9       3.54,5
  5. Juha Pöllänen            Raision Kuula                28.23,9       4.03,5
  6. Janne Salo               Perniön Urheilijat           29.08,2       4.47,8
 Poisjääneet   1
  - 195.            Sami Nikkilä             Vammalan Seudun Voima
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 10 km V

  1. Jari Jaakkola            Raision Kuula                25.58,8
  2. Jari Maunuksela          Urjalan Urheilijat           26.58,1       0.59,3
  3. Rauno Koski              Vammalan Seudun Voima        27.07,1       1.08,3
  4. Matti Pääkkönen          Raision Kuula                27.08,1       1.09,3
  5. Kai Heinonen             Porin Pyrintö                27.16,5       1.17,7
  6. Jouko Heikura            Vihdin Viesti                27.28,3       1.29,5
  7. Jari Paavola             Pargas IF                    27.36,9       1.38,1
  8. Matti Haunia             Vammalan Seudun Voima        28.31,9       2.33,1
  9. Hannu Laine              Vammalan Seudun Voima        29.22,5       3.23,7
 10. Sami Punkka              Vammalan Seudun Voima        30.26,2       4.27,4
Sarjaluettelo