Vaaravuoren Hiihdot 27.1.2013 Rank

T U L O K S E T

© Alastaron Urheilijat
M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; M14; N16; N18; NYL; N35; N45; M55; M65; M16; M18; M20; MYL; M35; M45;

Miehet 8 vuotta 1.5 km P

  1. Thomas Saarela           Forssan Salama                8.01,0
  2. Daniel Onnela            Raision Kuula                 8.20,2       0.19,2
  3. Niilo Virta              Forssan Salama                8.56,3       0.55,3
  4. Niko Heikkinen           Punkalaitumen Kunto           9.32,8       1.31,8
  5. Joona Salminen           Tammelan Ryske                9.47,9       1.46,9
  6. Akusti Ali-Rantala       Punkalaitumen Kunto          10.03,8       2.02,8
  7. Teemu Lehtilä            Alastaron Urheilijat         10.34,3       2.33,3
  8. Otto Multamäki           Pöytyän Urheilijat           10.45,9       2.44,9
  9. Aleksi Tattinen          Alastaron Urheilijat         10.56,4       2.55,4
 10. Lauri Onnela             Alastaron Urheilijat         12.18,0       4.17,0
 Poisjääneet   1
  -  11.  40143432  Miro Johansson           Kalannin Vankka
Sarjaluettelo

Naiset 8 vuotta 1.5 km P

  1. Selma Pirkola            Vehmaan Kiisto                8.46,2
  2. Jemina Karlund           Kalannin Vankka               8.50,3       0.04,1
  3. *Jenny Suonpää           Raision Kuula                 8.58,7       0.12,5
  4. Melina Rantala           Kangasalan Kisa               9.04,6       0.18,4
  5. Jenny Nisu               Lauttakylän Luja              9.10,1       0.23,9
  6. Jenny Alanen             Lauttakylän Luja             10.08,6       1.22,4
  7. Neea Laakso              Alastaron Urheilijat         10.16,8       1.30,6
  8. Aino Saarinen            Kalannin Vankka              10.59,1       2.12,9
  9. Iida Simpanen            Pöytyän Urheilijat           11.15,8       2.29,6
 10. Emmi Virtala             Pargas IF                    13.40,4       4.54,2
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta 2 km P

  1. Leevi Vuorinen           Perniön Urheilijat            7.51,9
  2. Elmeri Syrjälä           Valkeakosken Haka             7.52,2       0.00,3
  3. Eetu Takomo              Raision Kuula                 8.17,4       0.25,5
  4. Elmeri Lehtinen          Lauttakylän Luja              8.44,2       0.52,3
  5. Manu Haikka              Viialan Viri                  8.45,1       0.53,2
  6. Oskari Kalliokoski       Pargas IF                     8.56,1       1.04,2
  7. Aleksi Vuorinen          Loimaan Jankko                9.01,7       1.09,8
  8. Daniel Vuoristo          Vehmaan Kiisto                9.11,9       1.20,0
  9. Niklas Vuohijoki         Pöytyän Urheilijat            9.16,2       1.24,3
 10. Lauri Saarinen           Kalannin Vankka               9.27,1       1.35,2
 11. Eemil Isolauri           Vehmaan Kiisto                9.39,5       1.47,6
 12. Veeti Koskiranta         Raision Kuula                10.08,6       2.16,7
 13. Leevi Nummi              Alastaron Urheilijat         10.41,9       2.50,0
 14. Niklas Salonen           Pöytyän Urheilijat           10.43,3       2.51,4
 15. Artur Pahlman            Pargas IF                    10.47,3       2.55,4
 16. Jesse Mäki               Karinaisten Kunto            10.51,1       2.59,2
 17. Nico Hyppönen            Kosken Kaiku                 10.53,4       3.01,5
 18. Robin Enlund             Pargas IF                    11.07,7       3.15,8
 19. Akseli Alanen            Lauttakylän Luja             11.38,3       3.46,4
 Poisjääneet   2
  -  30.  33131315  Sauli Siltanen           Perniön Urheilijat
  -  25.  34090196  Henrik Lehtinen          Lauttakylän Luja
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 2 km P

  1. Saara Mattila            Kosken Kaiku                  8.10,7
  2. Nora Kytäjä              Valkeakosken Haka             8.49,6       0.38,9
  3. Ella Leppänen            Nakkilan Vire                 8.54,7       0.44,0
  4. Emmi Pohjolainen         Lauttakylän Luja              9.10,0       0.59,3
  5. Sofia Enberg             Pargas IF                     9.14,6       1.03,9
  6. Jessica Junkkala         Vammalan Seudun Voima         9.40,9       1.30,2
  7. Anni Myllymäki           Raision Kuula                 9.59,2       1.48,5
  8. Julia Vesma              Raision Kuula                10.10,0       1.59,3
  9. Henna Salminen           Tammelan Ryske               10.11,6       2.00,9
 10. Ilana Onnela             Raision Kuula                10.14,0       2.03,3
 11. Heidi Heikkinen          Punkalaitumen Kunto          10.22,6       2.11,9
 12. Ruska Isosaari           Perttelin Peikot             10.34,7       2.24,0
 13. Aino Syväluoma           Raision Kuula                10.54,0       2.43,3
 14. Eveliina Vaintola        Alastaron Urheilijat         12.21,9       4.11,2
 15. Eveliina Onnela          Alastaron Urheilijat         13.41,6       5.30,9
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 3.5 km P

  1. Niilo Syrjälä            Valkeakosken Haka            11.47,5
  2. Ossi Juusti              Kosken Kaiku                 11.54,1       0.06,6
  3. Mikko Raitala            Alastaron Urheilijat         12.04,6       0.17,1
  4. Setti Pirkola            Vehmaan Kiisto               12.17,9       0.30,4
  5. Matias Vaahtio           Ulvilan Ura                  12.19,0       0.31,5
  6. Lauri Joukas             Pöytyän Urheilijat           12.44,9       0.57,4
  7. Lassi Rantahalvari       Karinaisten Kunto            13.34,3       1.46,8
  8. Alex Virtala             Pargas IF                    13.50,0       2.02,5
  9. Jere Huvila              Alastaron Urheilijat         14.02,7       2.15,2
 10. Tatu Laine               Pöytyän Urheilijat           14.06,9       2.19,4
 11. Ossi Rantahalvari        Karinaisten Kunto            14.21,5       2.34,0
 12. Juho Veikkolainen        Viialan Viri                 14.27,2       2.39,7
 13. Akseli Lindgren          Liedon Luja                  14.35,4       2.47,9
 14. Matias Vesma             Raision Kuula                14.45,1       2.57,6
 15. Jesse Huvila             Alastaron Urheilijat         14.52,6       3.05,1
 16. Tuomas Pakola            Kosken Kaiku                 15.13,5       3.26,0
 17. Mikko Vesma              Raision Kuula                15.17,5       3.30,0
 18. Leevi Multamäki          Pöytyän Urheilijat           15.25,0       3.37,5
 19. Kalle Raikaa             Alastaron Urheilijat         15.39,7       3.52,2
 20. Lauri Rantanen           Alastaron Urheilijat         15.40,8       3.53,3
 Poisjääneet   2
  -  72.  32659212  Väinö Laivo              Kalannin Vankka
  -  70.  30402484  Eetu Mutikainen          Lempäälän Kisa
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 3.5 km P

  1. Milja Rantala            Kangasalan Kisa              12.19,0
  2. Marjaana Jussila         Honkajoen Seudun Urheilija   12.23,6       0.04,6
  3. Nea Kytäjä               Valkeakosken Haka            12.29,6       0.10,6
  4. Kerttu Niinimäki         Viialan Viri                 12.37,3       0.18,3
  5. Salla Lindgren           Liedon Luja                  12.49,8       0.30,8
  6. Karoliina Iso-Ropo       Vammalan Seudun Voima        12.57,1       0.38,1
  7. Fanni Lehtinen           Liedon Luja                  13.37,0       1.18,0
  8. Erika Ossberg            Lauttakylän Luja             13.45,0       1.26,0
  9. Anna Rask                Pargas IF                    13.48,6       1.29,6
 10. Vilma Stenvall           Raision Kuula                14.10,7       1.51,7
 11. Hanna Nisu               Lauttakylän Luja             14.12,3       1.53,3
 12. Milla Alikeskikylä       Pöytyän Urheilijat           14.16,8       1.57,8
 13. Anni Virta               Forssan Salama               14.39,4       2.20,4
 14. Ella Takomo              Raision Kuula                14.57,3       2.38,3
 15. Vera Stenvall            Raision Kuula                15.13,7       2.54,7
 16. Linnea Maikola           Kalannin Vankka              15.19,1       3.00,1
 17. Sini Saarinen            Pöytyän Urheilijat           15.34,2       3.15,2
 18. Juliette Vaintola        Alastaron Urheilijat         15.39,9       3.20,9
 19. Siiri Rautio             Liedon Luja                  15.50,4       3.31,4
 20. Emilia Hongisto          Alastaron Urheilijat         16.17,7       3.58,7
 21. Silja Kosonen            Raision Kuula                17.02,8       4.43,8
 22. Kanerva Isosaari         Perttelin Peikot             19.14,1       6.55,1
 23. Reetta Topi              Vehmaan Kiisto               20.16,0       7.57,0
 Poisjääneet   1
  - 109.  34505720  Julia Junkkala           Vammalan Seudun Voima
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 3.5 km P

  1. Sarita Nieminen          Viialan Viri                 11.24,8
  2. Jonna Pakola             Kosken Kaiku                 11.33,1       0.08,3
  3. Josefiina Latvanen       Viialan Viri                 11.53,6       0.28,8
  4. Elina Kinnunen           Kalannin Vankka              12.32,6       1.07,8
  5. Aino Pitkänen            Punkalaitumen Kunto          12.48,0       1.23,2
  6. Anna Jasu                Pöytyän Urheilijat           13.09,2       1.44,4
  7. Pihla Karhunen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     13.31,4       2.06,6
  8. Jenny Virtala            Pargas IF                    13.37,1       2.12,3
  9. Jonna Vesma              Raision Kuula                13.57,5       2.32,7
 10. Jasmin Karlund           Kalannin Vankka              14.22,3       2.57,5
 11. Anu Saarinen             Pöytyän Urheilijat           15.12,7       3.47,9
 12. Matilda Maikola          Kalannin Vankka              15.37,0       4.12,2
 Poisjääneet   3
  - 121.  32021840  Bettina Wikström         Perniön Urheilijat
  - 117.  33852814  Roosa Topi               Vehmaan Kiisto
  - 113.  32731910  Rebekka Liski            Liedon Luja
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 5 km P

  1. Leo Rantahalvari         Karinaisten Kunto            14.56,3
  2. Juuso Kuusinen           Tammelan Ryske               14.56,5       0.00,2
  3. Onni Rantahalvari        Karinaisten Kunto            15.52,8       0.56,5
  4. Jussi Jussila            Honkajoen Seudun Urheilija   16.34,0       1.37,7
  5. Juho Mäki                Karinaisten Kunto            16.38,9       1.42,6
  6. Juho Mattila             Kosken Kaiku                 16.44,6       1.48,3
  7. Emil Vuorio              Raision Kuula                16.46,7       1.50,4
  8. Lauri Hievanen           Liedon Luja                  16.56,6       2.00,3
  9. Joonatan Junkkala        Vammalan Seudun Voima        17.04,4       2.08,1
 10. Tuomas Seppälä           Pöytyän Urheilijat           17.09,6       2.13,3
 11. Jere Helminen            Raision Kuula                17.18,3       2.22,0
 12. Eero Rantanen            Alastaron Urheilijat         17.47,2       2.50,9
 13. Alexander Enlund         Pargas IF                    18.37,4       3.41,1
 14. David Enberg             Pargas IF                    18.55,4       3.59,1
 15. Eemeli Karppi            Vehmaan Kiisto               20.02,9       5.06,6
 16. Ville Tattinen           Alastaron Urheilijat         21.19,0       6.22,7
 17. Frans Isolauri           Vehmaan Kiisto               21.22,1       6.25,8
 18. Tuomas Jääskeläinen      Alastaron Urheilijat         21.33,4       6.37,1
 19. Joonas Vuohijoki         Pöytyän Urheilijat           23.49,9       8.53,6
 Poisjääneet   1
  - 131.  30571075  Eero Joukas              Pöytyän Urheilijat
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 5 km P

  1. Inka Koljonen            Punkalaitumen Kunto          16.43,1
  2. Jonna Juva               Perniön Urheilijat           17.15,9       0.32,8
  3. Sanni Oksanen            Perniön Urheilijat           18.25,9       1.42,8
  4. Milla Nurmi              Ulvilan Ura                  18.30,4       1.47,3
  5. Pinja Karhunen           Hämeenlinnan Hiihtoseura     18.56,2       2.13,1
  6. Sofia Isolauri           Vehmaan Kiisto               19.35,7       2.52,6
 Poisjääneet   1
  - 155.  40126150  Sonja Harjuntausta       Kangasalan Kisa
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 5 km P

  1. Johanna Matintalo        Pöytyän Urheilijat           15.56,8
  2. Roosa Marjaniemi         Noormarkun Nopsa             16.34,6       0.37,8
  3. Salla Repo               Alastaron Urheilijat         19.48,2       3.51,4
  4. Tiina Mäkinen            Raision Kuula                19.58,9       4.02,1
Sarjaluettelo

Naiset 5 km P

  1. Johanna Kosunen          Raision Kuula                16.27,2
  2. Anne Halkivaha           Oripään Urheilijat           17.13,6       0.46,4
 Poisjääneet   1
  - 167.  28554389  Anna-Stina Hievanen      Liedon Luja
Sarjaluettelo

Naiset 35 vuotta 5 km P

  1. Riikka Kalliokoski       Pargas IF                    16.24,7
  2. Tatjana Eskolin          Pargas IF                    17.40,2       1.15,5
Sarjaluettelo

Naiset 45 vuotta 5 km P

  1. Tytti Pelkonen           Someron Esa                  16.59,7
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta 5 km P

  1. Pasi Waali               Pargas IF                    14.58,3
  2. Rauno Tuomi              Nakkilan Vire                15.35,4       0.37,1
  3. *Jaakko Korpikoski       Pargas IF                    15.55,1       0.56,8
  4. *Erkki Halkivaha         Oripään Urheilijat           16.00,0       1.01,7
  5. Kent Westerholm          Pargas IF                    16.03,2       1.04,9
  6. Sakari Salonniemi        Vammalan Seudun Voima        16.25,5       1.27,2
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta 5 km P

  1. Harri Mäkelä             Vammalan Seudun Voima        15.10,7
  2. Kai Saksi                Naantalin Löyly              16.12,6       1.01,9
  3. Timo Marttila            Pöytyän Urheilijat           19.30,3       4.19,6
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 8 km P

  1. Roope Varjus             Ulvilan Ura                  24.03,9
  2. Mikael Virtanen          Karinaisten Kunto            24.54,5       0.50,6
  3. Lassi Vaahtio            Ulvilan Ura                  25.26,4       1.22,5
  4. Kalle Lehtiö             Perniön Urheilijat           27.01,8       2.57,9
  5. Kalle Linnasaari         Raision Kuula                27.04,4       3.00,5
  6. Jarno Vuohijoki          Pöytyän Urheilijat           28.32,9       4.29,0
  7. Atte Hollmen             Pöytyän Urheilijat           31.05,2       7.01,3
 Poisjääneet   3
  - 193.  32970849  Arsi Harjuntausta        Kangasalan Kisa
  - 186.  30507942  Paavo Hakanen            Raision Kuula
  - 184.  27097973  Lassi Vuorinen           Perniön Urheilijat
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 10 km P

  1. Jonatan Lindqvist        Gamlakarleby IF              26.57,5
  2. Erik Raitala             Noormarkun Nopsa             27.02,5       0.05,0
  3. Juho Marjaniemi          Noormarkun Nopsa             28.01,7       1.04,2
  4. Timi Haikka              Viialan Viri                 29.38,1       2.40,6
  5. Oskari Joukas            Pöytyän Urheilijat           30.14,8       3.17,3
  6. Joni Juva                Perniön Urheilijat           30.23,1       3.25,6
  7. Antti Seilonen           Noormarkun Nopsa             35.03,3       8.05,8
 Poisjääneet   1
  - 198.  27466944  Juuso Kivilähde          Noormarkun Nopsa
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta 10 km P

  1. Juuso Joukas             Pöytyän Urheilijat           28.01,9
  2. Samuli Alikeskikylä      Pöytyän Urheilijat           29.22,0       1.20,1
  3. Niko Takala              Lempäälän Kisa               29.39,0       1.37,1
  4. Markus Pörsti            Noormarkun Nopsa             33.38,4       5.36,5
Sarjaluettelo

Miehet 10 km P

  1. Viktor Westerholm        Pargas IF                    28.50,3
  2. Juha Koivistoinen        Rajamäen Kehitys             29.13,1       0.22,8
  3. Henry Viholainen         Forssan Salama               29.21,0       0.30,7
  4. Otso Kuokka              Raision Kuula                31.58,1       3.07,8
 Poisjääneet   1
  - 208.  27426256  Kristian Eklund          Pargas IF
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 10 km P

  1. Marko Takomo             Raision Kuula                27.19,2
  2. Juha Pöllänen            Raision Kuula                29.20,5       2.01,3
  3. Ami Laamo                Raision Kuula                29.49,0       2.29,8
  4. Petri Stranden           Pusulan Urheilijat 58        30.17,5       2.58,3
  5. Kari Kalliokoski         Pargas IF                    32.31,1       5.11,9
 Poisjääneet   1
  - 215.  27425901  Mikael Enberg            Pargas IF
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 10 km P

  1. Jari Jaakkola            Raision Kuula                26.38,5
  2. Mikael Ramstedt          Pargas IF                    27.49,1       1.10,6
  3. Jari Paavola             Pargas IF                    28.22,6       1.44,1
  4. Mika Kilpeläinen         Loimaan Jankko               29.16,2       2.37,7
  5. Harri Alanen             Pargas IF                    29.45,3       3.06,8
  6. Matti Haunia             Vammalan Seudun Voima        31.28,9       4.50,4
  7. Pekka Alaluusua          Raision Kuula                32.46,8       6.08,3
  8. Mats Pahlman             Pargas IF                    33.52,1       7.13,6
Sarjaluettelo