Vaaravuoren hiihdot Alastaro 25.1.2015

T U L O K S E T

© Alastaron Urheilijat

Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; M14; M16; N16; N18; N20; NYL; M45; M55; M65; M18; M20; MYL; M35;


M08 Miehet 8 vuotta 1.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Benjamin Vuoristo        Vehmaan Kiisto                8.58,4
  2. Elias Hyytiä             Laitilan Jyske                9.32,2       0.33,8
  3. Juha Tepponen            Alastaron Urheilijat         10.30,5       1.32,1
Sarjaluettelo

N08 Naiset 8 vuotta 1.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anni Saarinen            Kalannin Vankka               7.52,0
  2. Ida Mäki                 Alastaron Urheilijat          9.46,0       1.54,0
  3. Jenna Huvila             Alastaron Urheilijat         13.23,8       5.31,8
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Thomas Saarela           Forssan Salama                7.38,3
  2. Otto Multamäki           Pöytyän Urheilijat            8.28,3       0.50,0
  3. Eemil Koskinen           Ylöjärven Ryhti               8.54,2       1.15,9
  4. Joona Salminen           Tammelan Ryske                9.19,2       1.40,9
  5. Teemu Lehtilä            Alastaron Urheilijat          9.23,7       1.45,4
  6. Elias Lindroos           Pargas IF                     9.50,0       2.11,7
  7. Eemil Lehtinen           Liedon Luja                  10.12,8       2.34,5
  8. Amos Pöllänen            Raision Kuula                10.16,1       2.37,8
  9. Lauri Onnela             Alastaron Urheilijat         11.20,1       3.41,8
 10. Aleksi Tattinen          Alastaron Urheilijat         11.46,6       4.08,3
 11. Otto Syrjälä             Kosken Kaiku                 11.50,9       4.12,6

 Poisjääneet   1
  -  19.  40143432  Miro Ojalehto            Kalannin Vankka
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aino Saarinen            Kalannin Vankka               8.10,7
  2. Ronja Westerlund         Pargas IF                     8.30,6       0.19,9
  3. Matilda Åberg            Pargas IF                     8.38,3       0.27,6
  4. Selma Pirkola            Vehmaan Kiisto                9.00,3       0.49,6
  5. Emilia Johansson         Pargas IF                     9.13,1       1.02,4
  6. Emma Vahtola             Pargas IF                     9.15,0       1.04,3
  7. Daniela Lietzén          Pargas IF                     9.19,9       1.09,2
  8. Emmi Virtala             Pargas IF                     9.27,8       1.17,1
  9. Jenny Suonpää            Raision Kuula                 9.32,2       1.21,5
 10. Jemina Karlund           Kalannin Vankka              10.04,9       1.54,2
 11. Milla Kavander           Pöytyän Urheilijat           10.08,8       1.58,1
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lauri Saarinen           Kalannin Vankka              11.48,5
  2. Eetu Takomo              Raision Kuula                11.59,8       0.11,3
  3. Oskari Kalliokoski       Pargas IF                    12.07,9       0.19,4
  4. Eemil Isolauri           Vehmaan Kiisto               13.37,5       1.49,0
  5. Aleksi Vuorinen          Alastaron Urheilijat         13.56,6       2.08,1
  6. Akseli Hyytiä            Laitilan Jyske               14.30,5       2.42,0
  7. Kevin Österås            Pargas IF                    14.39,8       2.51,3
  8. Santeri Pirttimäki       Alastaron Urheilijat         14.49,0       3.00,5
  9. Robin Enlund             Pargas IF                    15.00,5       3.12,0
 10. Niklas Salonen           Pöytyän Urheilijat           20.31,5       8.43,0
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Olivia Kalliokoski       Pargas IF                    12.24,7
  2. Anni Myllymäki           Raision Kuula                13.42,7       1.18,0
  3. Sara Syrjälä             Kosken Kaiku                 17.09,6       4.44,9
  4. Ada Pöllänen             Raision Kuula                18.07,8       5.43,1
  5. Marika Virtanen          Raision Kuula                18.39,3       6.14,6
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anni Lindroos            Pargas IF                    10.41,6
  2. Wilma Westerlund         Pargas IF                    10.49,6       0.08,0
  3. Anna Rask                Pargas IF                    11.22,0       0.40,4
  4. Ann-Sofi Ramstedt        Pargas IF                    11.33,4       0.51,8
  5. Milla Alikeskikylä       Pöytyän Urheilijat           11.41,6       1.00,0
  6. Salla Lindgren           Liedon Luja                  11.50,1       1.08,5
  7. Linnea Maikola           Kalannin Vankka              12.09,9       1.28,3
  8. Aliina Finska            Vammalan Seudun Voima        12.14,8       1.33,2
  9. Hanna Nisu               Lauttakylän Luja             12.28,1       1.46,5
 10. Fanni Lehtinen           Liedon Luja                  12.36,7       1.55,1
 11. Ella Takomo              Raision Kuula                12.46,4       2.04,8
 12. Viola Erkkilä            Pargas IF                    13.03,7       2.22,1
 13. Sini Saarinen            Pöytyän Urheilijat           13.39,6       2.58,0

 Poisjääneet   1
  -  68.  40102258  Elin Åberg               Pargas IF
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mikko Raitala            Alastaron Urheilijat         15.28,0
  2. Setti Pirkola            Vehmaan Kiisto               15.36,5       0.08,5
  3. Ossi Juusti              Kosken Kaiku                 15.54,2       0.26,2
  4. Jesper Lietzen           Pargas IF                    16.06,9       0.38,9
  5. Lauri Joukas             Pöytyän Urheilijat           16.16,7       0.48,7
  6. Magnus Österås           Pargas IF                    17.27,7       1.59,7
  7. Alex Virtala             Pargas IF                    17.34,8       2.06,8
  8. Joonas Nieminen          Vammalan Seudun Voima        17.36,2       2.08,2
  9. Lasse Hietaoja           Kankaanpään Urheilijat       17.52,3       2.24,3
 10. Benjamin Saarela         Forssan Salama               18.07,3       2.39,3
 11. Ernesti Kemppainen       Pöytyän Urheilijat           19.02,0       3.34,0
 12. Leevi Multamäki          Pöytyän Urheilijat           19.17,5       3.49,5
 13. Akseli Lindgren          Liedon Luja                  19.28,0       4.00,0
 14. Tuomo Oskari Lepistö     Liedon Luja                  19.41,7       4.13,7
 15. Matias Karlund           Kalannin Vankka              20.07,6       4.39,6
 16. Kalle Raikaa             Alastaron Urheilijat         20.13,9       4.45,9
 17. *Jesse Huvila            Alastaron Urheilijat         22.17,2       6.49,2

 Poisjääneet   3
  -  80.  32659212  Väinö Laivo              Kalannin Vankka
  -  81.  34498510  Emil Rosin               Pargas IF
  -  94.  31771557  Hugo Bondfolk            Punkalaitumen Kunto
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Wiljam Mattila           Keravan Urheilijat           14.13,4
  2. Eero Joukas              Pöytyän Urheilijat           15.17,9       1.04,5
  3. Aleksi Hellman           Liedon Luja                  15.35,8       1.22,4
  4. Juho Mäki                Karinaisten Kunto            15.43,0       1.29,6
  5. *Eero Rantanen           Alastaron Urheilijat         16.14,0       2.00,6
  6. Alexander Enlund         Pargas IF                    16.28,3       2.14,9
  7. Joonas Vuohijoki         Pöytyän Urheilijat           17.13,9       3.00,5
  8. Janne Vuorentausta       Kosken Kaiku                 18.10,5       3.57,1
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jonna Pakola             Kosken Kaiku                 16.08,1
  2. Rebekka Liski            Liedon Luja                  17.35,9       1.27,8
  3. Laura Punkka             Vammalan Seudun Voima        17.57,9       1.49,8
  4. Elina Kinnunen           Kalannin Vankka              18.14,5       2.06,4
  5. Anu Saarinen             Pöytyän Urheilijat           18.38,7       2.30,6
  6. Jenny Virtala            Pargas IF                    19.30,2       3.22,1
  7. Jasmin Karlund           Kalannin Vankka              19.38,4       3.30,3
  8. Roosa Topi               Vehmaan Kiisto               20.05,2       3.57,1
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Inka Koljonen            Punkalaitumen Kunto          15.52,0
  2. Pihla Kankaanpää         Lauttakylän Luja             18.06,5       2.14,5
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johanna Matintalo        Pöytyän Urheilijat           15.25,7
  2. Saana Kankaanpää         Pargas IF                    15.59,0       0.33,3
  3. Anne Pitkänen            Punkalaitumen Kunto          17.54,0       2.28,3
  4. Laura Ala-Aho            Noormarkun Nopsa             18.17,1       2.51,4
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sirkka Ehrnrooth         Espoon Hiihtoseura           15.26,2
  2. Janette Mäki             Karinaisten Kunto            16.55,7       1.29,5
  3. Anna-Stina Hievanen      Liedon Luja                  17.41,9       2.15,7
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mika Kilpeläinen         Loimaan Jankko               14.19,8
  2. Jari Paavola             Pargas IF                    14.37,0       0.17,2
  3. Anssi Reunanen           Forssan Salama               14.40,0       0.20,2
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mikael Ramstedt          Pargas IF                    14.27,9
  2. Veikko Hietaoja          Kankaanpään Urheilijat       14.56,5       0.28,6
  3. Kari Hyttinen            Ikaalisten Urheilijat        15.14,5       0.46,6
  4. Rauno Tuomi              Nakkilan Vire                15.18,0       0.50,1

 Poisjääneet   1
  - 140.  27418057  Pekka Alaluusua          Raision Kuula
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sakari Matikainen        Espoon Tapiot                15.43,9
  2. Harri Mäkelä             Vammalan Seudun Voima        15.56,8       0.12,9
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eero Lapila              Liedon Luja                  31.39,5
  2. Kalle Linnasaari         Raision Kuula                32.20,7       0.41,2

 Poisjääneet   1
  - 147.  30455560  Jarno Vuohijoki          Pöytyän Urheilijat
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Oskari Joukas            Pöytyän Urheilijat           29.22,1

 Poisjääneet   2
  - 152.  24192965  Miika Heikkilä           Espoon Hiihtoseura
  - 154.  29418068  Lassi Juhanoja           Paimion Urheilijat
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ville Sampolahti         Noormarkun Nopsa             28.05,2
  2. Juuso Joukas             Pöytyän Urheilijat           28.18,3       0.13,1
  3. Anton Ahvenlampi         Paimion Urheilijat           30.12,3       2.07,1
  4. Markus Pörsti            Noormarkun Nopsa             33.20,1       5.14,9
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jari Jaakkola            Raision Kuula                27.32,7
  2. Niklas Westerlund        Pargas IF                    27.50,2       0.17,5
  3. Juha Pöllänen            Raision Kuula                31.25,8       3.53,1
Sarjaluettelo