Vaaravuoren Hiihdot 24.1.2016

T U L O K S E T

© Alastaron Urheilijat

Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; M14; N16; N18; NYL; M16; M18; MYL;


M08 Miehet 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


 Poisjääneet   2
  -   2.  40270166  Jonne Salminen           Tammelan Ryske
  -   3.  40353200  Eino Rantahalvari        Säkylän Urheilijat
Sarjaluettelo

N08 Naiset 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eevi Pohjolainen         Lauttakylän Luja              7.39,9
  2. Liina Laine              Lauttakylän Luja              8.11,8       0.31,9
  3. Elli Tättilä             Kalannin Vankka               8.53,0       1.13,1
  4. Venla Holma              Pöytyän Urheilijat            9.32,0       1.52,1
  5. Aino Koskinen            Ylöjärven Ryhti               9.32,7       1.52,8
  6. Elma Uusipaikka          Pöytyän Urheilijat            9.37,0       1.57,1
  7. Jatta Haltsonen          Pöytyän Urheilijat            9.51,5       2.11,6
  8. Jenna Huvila             Alastaron Urheilijat         11.02,0       3.22,1
  9. Milja Kaapu              Punkalaitumen Kunto          12.27,8       4.47,9
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Otto Multamäki           Pöytyän Urheilijat            7.44,0
  2. Eemil Koskinen           Ylöjärven Ryhti               8.04,3       0.20,3
  3. Niilo Lempiäinen         Perniön Urheilijat            8.28,1       0.44,1
  4. Teemu Lehtilä            Alastaron Urheilijat          8.43,9       0.59,9
  5. Otto Syrjälä             Kosken Kaiku                  8.59,0       1.15,0
  6. Aleksander Onnela        Raision Kuula                 9.12,3       1.28,3
  7. Joona Salminen           Tammelan Ryske                9.18,0       1.34,0
  8. Lauri Onnela             Alastaron Urheilijat          9.34,8       1.50,8
  9. *Alvar Vilkkinen         Nousiaisten Alku             10.11,8       2.27,8
 10. Elias Hyytiä             Laitilan Jyske               11.16,3       3.32,3
 11. *Eeli Inna               Punkalaitumen Kunto          14.24,3       6.40,3
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Fanni Heikkilä           Nakkilan Vire                 8.24,7
  2. Anni Saarinen            Kalannin Vankka               8.25,2       0.00,5
  3. Karoliina Olli           Pöytyän Urheilijat           10.20,8       1.56,1
  4. Iida Simpanen            Pöytyän Urheilijat           10.29,8       2.05,1
  5. Ida Mäki                 Alastaron Urheilijat         10.32,3       2.07,6

 Poisjääneet   1
  -  27.  40063406  Aino Aapro               Punkalaitumen Kunto
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lauri Saarinen           Kalannin Vankka               8.15,1
  2. Elmeri Lehtinen          Lauttakylän Luja              8.17,0       0.01,9
  3. Jussi Ankelo             Kalannin Vankka               8.57,0       0.41,9
  4. Niklas Vuohijoki         Pöytyän Urheilijat            9.12,0       0.56,9
  5. Thomas Saarela           Forssan Salama                9.14,7       0.59,6
  6. Daniel Onnela            Raision Kuula                 9.20,7       1.05,6
  7. Akseli Hyytiä            Laitilan Jyske                9.38,6       1.23,5
  8. Eemeli Laukkanen         Pöytyän Urheilijat            9.57,2       1.42,1
  9. *Elias Vilkkinen         Nousiaisten Alku             12.05,2       3.50,1
 10. Niko Heikkinen           Punkalaitumen Kunto          12.54,4       4.39,3
 11. Aleksi Tattinen          Alastaron Urheilijat         13.05,5       4.50,4
 12. *Tuomas Inna             Punkalaitumen Kunto          15.40,9       7.25,8

 Poisjääneet   1
  -  39.  34090196  Henrik Lehtinen          Lauttakylän Luja
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Amanda Yli-Futka         Ulvilan Ura                   9.15,1
  2. Aino Saarinen            Kalannin Vankka               9.17,7       0.02,6
  3. Siiri Heikkilä           Nakkilan Vire                 9.25,0       0.09,9
  4. Emmi Pohjolainen         Lauttakylän Luja              9.31,8       0.16,7
  5. Venla Kulju              Pöytyän Urheilijat            9.59,9       0.44,8
  6. Elisa Pirilä             Kalannin Vankka              10.28,3       1.13,2
  7. Heidi Heikkinen          Punkalaitumen Kunto          10.29,6       1.14,5
  8. Aino Uusipaikka          Pöytyän Urheilijat           10.31,8       1.16,7
  9. Emma Vahtola             Pargas IF                    10.44,0       1.28,9
 10. Milla Kavander           Pöytyän Urheilijat           10.57,3       1.42,2
 11. Sara Syrjälä             Kosken Kaiku                 11.43,0       2.27,9
 12. Jenna Haltsonen          Pöytyän Urheilijat           12.24,8       3.09,7
 13. *Reetta Wallin           Punkalaitumen Kunto          12.47,0       3.31,9

 Poisjääneet   1
  -  47.  34444014  Sofia Aapro              Punkalaitumen Kunto
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ulla-Maija Peltomaa      Tammelan Ryske                8.38,2
  2. Fanni Lehtinen           Liedon Luja                   8.44,9       0.06,7
  3. Linnea Maikola           Kalannin Vankka               8.46,4       0.08,2
  4. Ilana Onnela             Raision Kuula                 8.48,3       0.10,1
  5. Sini Saarinen            Pöytyän Urheilijat            9.08,9       0.30,7
  6. Elsa Ankelo              Kalannin Vankka               9.16,0       0.37,8
  7. Venla Pitkänen           Pöytyän Urheilijat           10.39,0       2.00,8
  8. Henna Salminen           Tammelan Ryske               11.02,0       2.23,8
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Benjamin Saarela         Forssan Salama               17.05,8
  2. Leevi Multamäki          Pöytyän Urheilijat           17.25,3       0.19,5
  3. Niklas Ekström           Liedon Luja                  17.52,7       0.46,9
  4. Ernesti Kemppainen       Pöytyän Urheilijat           18.26,1       1.20,3
  5. Santeri Pirttimäki       Alastaron Urheilijat         24.27,6       7.21,8
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Milla Alikeskikylä       Pöytyän Urheilijat           17.22,2
  2. Jasmin Karlund           Kalannin Vankka              18.20,5       0.58,3
  3. Anu Saarinen             Pöytyän Urheilijat           19.13,2       1.51,0

 Poisjääneet   1
  -  79.  32731910  Rebekka Liski            Liedon Luja
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jonna Pakola             Kosken Kaiku                 16.02,0

 Poisjääneet   1
  -  84.  31934006  Elina Kinnunen           Kalannin Vankka
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Åsa Lindberg             Pargas IF                    15.37,4
  2. Jenni Mattila            Hämeenlinnan Hiihtoseura     16.15,4       0.38,0
  3. Linda Vahela             Punkalaitumen Kunto          17.23,7       1.46,3

 Poisjääneet   1
  -  88.  27475621  Inka Koljonen            Punkalaitumen Kunto
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 8 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mikko Raitala            Alastaron Urheilijat         22.25,7
  2. Setti Pirkola            Vehmaan Kiisto               22.33,5       0.07,8
  3. Ossi Juusti              Kosken Kaiku                 23.04,1       0.38,4
  4. Lauri Joukas             Pöytyän Urheilijat           23.31,8       1.06,1
  5. Oskari Lepistö           Liedon Luja                  25.01,5       2.35,8
  6. Janne Vuorentausta       Kosken Kaiku                 27.58,4       5.32,7

 Poisjääneet   2
  -  94.  31855143  Joonas Vuohijoki         Pöytyän Urheilijat
  -  97.  32659212  Väinö Laivo              Kalannin Vankka
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jere Helminen            Raision Kuula                28.47,4
  2. Aleksi Hellman           Liedon Luja                  29.17,0       0.29,6
  3. Eero Joukas              Pöytyän Urheilijat           30.05,9       1.18,5

 Poisjääneet   2
  - 102.  30256837  Eero Lapila              Liedon Luja
  - 104.  30455560  Jarno Vuohijoki          Pöytyän Urheilijat
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jari Jaakkola            Raision Kuula                27.46,0
  2. Lauri Eskola             Loimaan Jankko               28.29,9       0.43,9
  3. Mika Kilpeläinen         Loimaan Jankko               28.45,7       0.59,7
  4. Paavo Hakanen            Raision Kuula                28.51,5       1.05,5
  5. Seppo Kauppinen          Pöytyän Urheilijat           29.06,1       1.20,1
  6. Kalle Linnasaari         Raision Kuula                29.13,2       1.27,2
  7. Joni Tenhunen            Pöytyän Urheilijat           31.07,2       3.21,2
  8. Pasi Saastamoinen        Perniön Urheilijat           31.59,9       4.13,9

 Poisjääneet   2
  - 110.  40152159  Kimmo Höijer             Pöytyän Urheilijat
  - 115.  23032592  Antti Rauvola            Liedon Luja
Sarjaluettelo