Vaaravuoren hiihdot 22.1.2017

T U L O K S E T

© Alastaron Urheilijat

Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; M14; N16; N18; NYL; M45; M16; M18; MYL;


M08 Miehet 8 vuotta 1.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tuure Kulju              Pöytyän Urheilijat            9.22,3
  2. Juho Seppälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura     10.04,1       0.41,8
  3. Nooa Lehtimäki           Pargas IF                    19.51,7      10.29,4
Sarjaluettelo

N08 Naiset 8 vuotta 1.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vanessa Vesala           Tammelan Ryske                7.44,9
  2. Jatta Haltsonen          Pöytyän Urheilijat            8.07,8       0.22,9
  3. Linda Hemling            Liedon Luja                   9.15,9       1.31,0
  4. Anna Saine               Kankaanpään Urheilijat       10.02,8       2.17,9
  5. Lotta Lehtilä            Alastaron Urheilijat         13.52,2       6.07,3
  6. Maija-Liisa Laukkanen    Pöytyän Urheilijat           14.39,8       6.54,9
  7. Aina Rauhansuu           Pöytyän Urheilijat           15.56,8       8.11,9
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 1.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eevert Salonen           Pöytyän Urheilijat            7.16,9
  2. Olli Seppälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura      7.18,2       0.01,3
  3. Elmeri Ali-Rantala       Punkalaitumen Kunto           8.01,7       0.44,8
  4. Veikka Kulju             Pöytyän Urheilijat            8.29,7       1.12,8
  5. Sakari Mäkelä            Lauttakylän Luja              8.42,0       1.25,1
  6. Juuso Ylisiurua          Kangasalan Kisa               8.57,4       1.40,5
  7. Juho Tepponen            Alastaron Urheilijat          8.59,9       1.43,0
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 1.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anni Saarinen            Kalannin Vankka               6.52,9
  2. Liina Laine              Lauttakylän Luja              7.51,7       0.58,8
  3. Ida Mäki                 Alastaron Urheilijat          7.52,5       0.59,6
  4. Aino Koskinen            Ylöjärven Ryhti               8.05,0       1.12,1
  5. Siiri Mäkelä             Lauttakylän Luja              8.22,7       1.29,8
  6. Aada Alanen              Lauttakylän Luja              8.29,6       1.36,7
  7. Elma Uusipaikka          Pöytyän Urheilijat            8.38,6       1.45,7
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eemil Koskinen           Ylöjärven Ryhti              12.27,5
  2. Joel Seppälä             Hämeenlinnan Hiihtoseura     12.40,2       0.12,7
  3. Roope Jyrkinen           Viialan Viri                 13.44,8       1.17,3
  4. Otso Rokka               Perniön Urheilijat           13.55,5       1.28,0
  5. Ville Pitkänen           Pöytyän Urheilijat           14.06,8       1.39,3
  6. Teemu Lehtilä            Alastaron Urheilijat         14.08,7       1.41,2
  7. Niko Heikkinen           Punkalaitumen Kunto          15.23,5       2.56,0
  8. Lauri Onnela             Alastaron Urheilijat         15.31,3       3.03,8
  9. Aleksi Tattinen          Alastaron Urheilijat         15.59,8       3.32,3
 10. Väinö Rantala            Alastaron Urheilijat         18.01,3       5.33,8
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aino Saarinen            Kalannin Vankka              12.16,3
  2. Emma Vahtola             Pargas IF                    12.45,3       0.29,0
  3. Ada Jokinen              Liedon Luja                  13.36,0       1.19,7
  4. Selma Pirkola            Kalannin Vankka              13.41,9       1.25,6
  5. Emmi Virtala             Pargas IF                    13.55,8       1.39,5
  6. Milla Kavander           Pöytyän Urheilijat           14.50,8       2.34,5
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elisa Pirilä             Kalannin Vankka              13.19,4
  2. Aino Uusipaikka          Pöytyän Urheilijat           13.22,4       0.03,0
  3. Pauliina Koivuniemi      Vammalan Seudun Voima        13.34,5       0.15,1
  4. Venla Pitkänen           Pöytyän Urheilijat           14.09,6       0.50,2
  5. Heidi Heikkinen          Punkalaitumen Kunto          14.32,2       1.12,8
  6. *Reetta Wallin           Punkalaitumen Kunto          15.57,7       2.38,3

 Poisjääneet   1
  -  54.  40099171  Venla Kulju              Pöytyän Urheilijat
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 4.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lauri Saarinen           Kalannin Vankka              16.07,5
  2. Aapeli Leppä             Pöytyän Urheilijat           16.59,1       0.51,6
  3. Verneri Vesala           Tammelan Ryske               17.21,7       1.14,2
  4. Kosti Saine              Kankaanpään Urheilijat       17.59,2       1.51,7
  5. Oscar Furu               Pargas IF                    19.39,1       3.31,6
  6. Eemeli Laukkanen         Pöytyän Urheilijat           21.10,2       5.02,7

 Poisjääneet   1
  -  60.  40348540  *Santeri Pirttimäki      Alastaron Urheilijat
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 4.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Fanni Lindvall           Noormarkun Nopsa             17.45,5
  2. Milla Alikeskikylä       Pöytyän Urheilijat           18.31,6       0.46,1
  3. Sini Saarinen            Pöytyän Urheilijat           20.01,9       2.16,4
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 4.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Rebekka Liski            Liedon Luja                  16.57,1
  2. Jenny Virtala            Pargas IF                    18.50,9       1.53,8

 Poisjääneet   1
  -  76.  40066007  Anu Saarinen             Pöytyän Urheilijat
Sarjaluettelo

NYL Naiset 4.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anna-Stina Hievanen      Liedon Luja                  17.10,4
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 4.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ami Laamo                Raision Kuula                13.26,3
  2. Veli-Pekka Vänni         Kankaanpään Urheilijat       14.16,9       0.50,6
  3. Heikki Sorvoja           Pöytyän Urheilijat           14.42,9       1.16,6
  4. Seppo Kauppinen          Pöytyän Urheilijat           14.43,3       1.17,0
  5. Mika Kilpeläinen         Loimaan Jankko               14.54,8       1.28,5
  6. Ari Niittymäki           Skiteam 105                  16.29,8       3.03,5

 Poisjääneet   1
  -  83.  40392369  Kimmo Köyvönen           Maarian Mahti
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 6 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Matias Ylisiurua         Kangasalan Kisa              19.26,0
  2. Joonas Nieminen          Lempäälän Kisa               19.41,3       0.15,3
  3. Setti Pirkola            Skiteam 105                  19.49,1       0.23,1
  4. Mikko Raitala            Skiteam 105                  20.17,2       0.51,2
  5. Lauri Joukas             Pöytyän Urheilijat           20.23,6       0.57,6
  6. Samuli Kuusinen          Kankaanpään Urheilijat       21.03,1       1.37,1
  7. Oskari Lepistö           Liedon Luja                  22.04,2       2.38,2
  8. Alex Virtala             Pargas IF                    23.43,0       4.17,0

 Poisjääneet   1
  -  93.  32880706  Tuukka Ylisiurua         Kangasalan Kisa
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 7.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Juho Mäki                Karinaisten Kunto            24.41,3
  2. Micke Jyrkinen           Viialan Viri                 26.56,3       2.15,0
Sarjaluettelo

MYL Miehet 7.5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Matti Piha               Skiteam 105                  21.08,1
  2. Antti Rauvola            Liedon Luja                  21.12,6       0.04,5
  3. Ville Sampolahti         Teuvan Rivakka               23.08,6       2.00,5
  4. Mikael Lähteenmäki       Laitilan Jyske               23.31,8       2.23,7

 Poisjääneet   1
  - 106.  27475595  Aki Kauppinen            Lahden Hiihtoseura
Sarjaluettelo